400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!

Ara Tatil Bitti! Okula Dönüşe Hazır mıyız?

Tarih: 26.01.2023 11:12

Ara Tatil Bitti! Okula Dönüşe Hazır mıyız?

Sene boyunca gösterdiğimiz performansı korumak, okuduğumuz kademeye uygun bilgileri edinmek, varsa mevcut eksikleri gidermek veya sınav sürecini en iyi şekilde tamamlamak için 2021-2022 eğitim yılının son çeyreğini en verimli şekilde tamamlamayı hedefliyoruz.

Peki, tatil sonrası adaptasyon ve tempoyu arttırmak için neler yapmalıyız?

• Döneme başlarken ilk önce eksiklerinizi ve iyi olduğunuz ders-konuları belirleyin. Bu şekilde önümüzdeki süreci en iyi şekilde kullanarak önce eksik konuları gidermek, daha sonra da iyi olan alanları daha üst düzeye taşımak için planlama yapabilirsiniz.

• Eksikleri gidererek ilerlemek önemlidir çünkü bir derste öğrenilen konular birbirleriyle bağlantılıdır ve o konuyu iyi bilmek diğer konunun öğrenilmesini kolaylaştıracaktır.

• Okula düzenli devam ederek okuldaki derslerinizi dikkatli takip etmelisiniz, derslere aktif katılım öğrenme konusunda önemli bir vakit kazandıracaktır. Aynı zamanda okul rutini bedensel ve ruhsal dengenizi ve enerjinizi korumanızı sağlayacaktır.

• Düzenli çalışmayı sürdürmelisiniz, düzenli çalışmak ders çalışma yükünü azaltacaktır. Yoğun ve yorucu çalışmalardan bıkmış olarak değil sürekli ve disiplinli sürdürdüğünüz çalışmalar ile seneyi en verimli şekilde tamamlamanız mümkün olacaktır.

• Derslerinize önem vermenin yanı sıra kendinizi geliştirecek spor ve sanat aktivitelerini devam ettirmelisiniz. Bu aktivitelerin birer rahatlama alanı olduğunu göz ardı etmemelisiniz.

• ‘Sene bitti’, ‘artık bir şey yapamam’, ‘eksiklerimi tamamlamak için yeterli vaktim yok’ gibi söylemlerin size hiçbir yararı olmayacaktır. Olumlu bir düşünce yapısı içinde olmak harekete geçmek için birinci koşuldur. Yaz tatiline kadar zamanınız olduğunu unutmadan planlamalar oluşturmalısınız.

Yükleniyor...